03/08/2026
🐴 Swipe voor de evolutie! 🥰 2x VOOR, 1x NA
Toen we Tarlon, een 26-jarige ruin, voor het eerst zagen in november 2024, was hij heel mager en sukkelde hij met verschillende problemen. Chronische sinusitis, lusteloos, maagzweren, maagimpacties, obstipaties, recurrente koliek en tandproblemen en had duidelijk pijn. Een sterk aftands gebit met veel ontbrekende tanden lag aan de basis en leidde tot een complete disbalans in dit paard. Hij was heel gefrustreerd, zwak en suf.
Doordat Tarlon niet meer goed kan kauwen, krijgt hij regelmatig maagimpacties wanneer hij lang vezelig voer zoals hooi of gras probeert te verwerken. Daarom maakten we voor hem een voedingsschema voor een volledig vervangend rantsoen in slobbervorm, aangevuld met een klein beetje korte vezels. Dit krijgt hij zomer en winter. Dit rantsoen werd zorgvuldig gebalanceerd en telkens opnieuw bijgestuurd naarmate zijn toestand evolueerde. Hij stond op heel wat supplementen, maar deze werden zorgvuldig onder de loep genomen en enkel wat écht een meerwaarde voor hem was bleef over (niet zo veel dus).
Ondertussen is hij al een jaar stabiel en ziet hij er terug 10 jaar jonger uit!
Wat het verschil maakte, was een gemotiveerde eigenaar die trouw alle aanpassingen doorvoerde en een nauwe opvolging vanuit onze praktijk. Sinds de voederverandering heeft Tarlon geen enkele koliekaanval meer gehad en is hij mooi bijgekomen in gewicht en spiermassa 💪🏻
Dit soort verhalen tonen precies waarom we bij elk paard verder kijken dan het symptoom en hoeft een oudere leeftijd niet te betekenen dat dit onomkeerbaar is! Chronische problemen vragen om geduld, een goede diagnose en een aanpak op maat, maar het resultaat mag er zijn ➡️ zie laatste foto 💛
Met dank ook aan het geweldige voer van Melissa De Winter 🌱