27/02/2026
🚨 Rauwe KVV stomen? Niet doen! 🚨
Ik had nu kort na elkaar een paar klanten, die mij vertelde dat ze de rauwe KVV eerst stomen voor ze het aan hun hond geven. Begrijpelijk uit bezorgdheid (ze hebben dan ergens gelezen, dat gekookte/gestoomde voeding beter verteerbaar is) ❤️ — maar dit is géén goed idee.
Waarom is dit gevaarlijk?
🔥 Bot in KVV is rauw en gemalen.
Wanneer je dit verhit (stomen, koken, bakken), verandert de structuur van het bot. Het kan hard en broos worden, wat risico geeft op verstopping of beschadiging in het maagdarmkanaal.
🔥 Onevenwichtige voeding.
KVV is uitgebalanceerd voor rauwe verstrekking. Door verhitting gaan bepaalde voedingsstoffen (zoals enzymen en sommige vitaminen) deels verloren. Je verstoort dus de voedingsbalans.
👉 Wil je geen rauw voeren? Kies dan beter voor een kwalitatieve gestoomde of volledig bereide voeding die daarvoor ontwikkeld is.
Twijfel je? Stuur me gerust een berichtje. Ik help je graag verder 🐾