Golden Retrievers van 't Engels Veld

Golden Retrievers van 't Engels Veld Contactgegevens, kaart en routebeschrijving, contactformulier, openingstijden, diensten, beoordelingen, foto's, video's en aankondigingen van Golden Retrievers van 't Engels Veld, Westrozebekestraat 58, Passendale.

11/05/2026

24/12/2025

Fijne kerst!

13/10/2025
09/10/2025

Pasgeboren en toch al zo dromen... Waar zouden ze toch altijd van dromen? 😍

Wij stellen met veel trots onze twee nieuwe dametjes voor:Victor met Roxie 💛en Oliver met Rosie 🧡 Lara was ons zonnetje ...
05/05/2025

Wij stellen met veel trots onze twee nieuwe dametjes voor:

Victor met Roxie 💛en Oliver met Rosie 🧡

Lara was ons zonnetje in huis. Ze was uniek, een ware uitzondering onder onze honden door haar bijzondere karakter en onuitputtelijke vrolijkheid. Haar vrolijkheid was aanstekelijk, haar gehoor moest vaak onderdoen voor haar vrolijke enthousiasme🙄😄.

Ze was onze trotse, lieve en speelse stammoeder. Veel te snel moesten we afscheid van haar nemen, maar ze blijft altijd ons zonnetje.

Deze kleine meid doet ons denken aan haar grootmoeder Lara door haar vrolijkheid en enthousiasme. Het is alsof Lara's zonnestralen terugkomen in haar. Daarom noemen we haar Roxanne, wat dageraad of zonsopgang betekent.

"You are our sunrise Roxanne" Roepnaam: Roxie 💛

Reeva, onze lieve moederkloek, doet alles op haar gemak. Ze gaat graag wandelen, maar je moet haar zelf in de auto tillen. Ze voelt je gemoed feilloos aan en komt bij je zitten om je te steunen.

Tobias houdt van actie en heeft een gouden hart. Hij wil altijd behagen en blijft op wandel vlak voor je voeten huppelen, vragend of hij flink is 🙈

Twee verschillende, maar elkaar aanvullende karakters. Net als een roos: krachtig, maar ook zacht; weerbaar, maar teder. Deze mooie meid, een laatste combinatie van Tobias en Reeva, kreeg dan ook de naam:

"You are our beautiful Rosie" Roepnaam: Rosie 🧡

Een artikel over het Vlaamse fokbeleid met als beschrijving bij de foto: "De schubbenziekte is genetisch diep doorgedron...
22/03/2025

Een artikel over het Vlaamse fokbeleid met als beschrijving bij de foto: "De schubbenziekte is genetisch diep doorgedrongen in de populatie van golden retrievers."

Waarom worden ouderparen die beiden vrij zijn van deze ziekte dan door de Vlaamse Regering uitgesloten voor de fok "om de genenpoel te vergroten"?! Terwijl ze anderzijds deze ziekte willen uitroeien?!

Nachten liggen wij hier al van wakker. Onze toekomst hangt hiervan af. Dit jaar moeten we meerdere pups houden ter opvolging.

Willen we verder met stamboom moéten we een drager/lijder reu zoeken en mogen we onze vrije reu niet meer gebruiken. Met andere worden, de kwaliteit van ons DNA degraderen. Pups fokken waarvan de helft terug drager zal zijn, terwijl we dit eigenlijk in deze volgende generatie volledig hadden kunnen uitroeien in onze lijnen. Dit heeft gevolgen voor minstens 6 jaar, waar we met deze opvolging fokken. Als we onze dekreu nog willen kunnen gebruiken zouden we allemaal dragers moeten selecteren om te houden! Pure kafka.

Of we gaan verder zonder stamboom, maar met hoogstaande genen. Maar wat onderscheidt ons dan nog van broodfok als we geen stamboom meer kunnen aanbieden die garant staat (of toch garant zou moeten staan) voor geteste ouders, verantwoorde fok met aandacht voor hoogwaardig DNA?!

We blijven hopen dat dit tijdig wordt herzien... Onze toekomst hangt er van af...

De inteelt bij rashonden moet omlaag. Daarom moeten Vlaamse honden paren volgens een lastenboek: 14 pagina’s voor een bordercollie, 12 voor een golden retriever. Maar in Brussel en Wallonië speelt het geen rol. “Alsof een puppy aan de taalgrens plots geen erfelijke aandoening meer heeft.”

20/03/2025

Het is onbegrijpelijk wat onze Vlaamse regering heeft besloten. Wie gelooft dat het nieuwe fokdekreet voor een pup met stamboom "een garantie op een gezonde pup biedt," komt helaas bedrogen uit.

Wij fokken al jaren met als doel ichthyosis bij Golden Retrievers uit de lijnen te verwijderen. Hiervoor selecteren wij uitsluitend oudercombinaties waarbij beide ouders vrij zijn van de ziekte, of één ouder vrij is en de andere drager. Op deze manier krijgen wij enkel pups die vrij of drager zijn van de ziekte, maar er niet aan lijden.

Nu komt de overheid met een nieuw fokbeleid: om de genetische poel te vergroten, heeft de overheid besloten de combinatie vrij & vrij te verbieden! Fokken met honden die lijden aan de ziekte is echter wel toegestaan!

Na al onze inspanningen om ichthyosis uit het ras te verwijderen en een goede fokker te zijn, kunnen wij dus niet langer fokken met stamboom. Wij hebben bewust gekozen voor een reu die volledig vrij is van deze ziekte, en de meerderheid van onze teefjes is dit ook. Enkelen zijn drager, maar lijders hebben wij heel bewust niet.

Wij kunnen dan ook geen stamboom meer aanvragen voor onze pups, omdat we het te goed hebben gedaan.
Ook de pups die wij dit jaar ter opvolging moeten houden, kunnen geen stamboom meer krijgen, omdat we het te goed hebben gedaan.
Dus ook in de toekomst kunnen wij niet meer fokken met stamboom, omdat we het te goed hebben gedaan.

Begrijpe wie begrijpe kan... Of we verhuizen naar Wallonië, waar geen regelgeving is en je nog steeds een stamboom kan aanvragen zonder ook maar enige test uit te voeren.

Het is ontzettend teleurstellend om na zoveel jaren van toewijding en zorgvuldige fokpraktijken tegen dergelijke obstakels aan te lopen. Al ons harde werk en inzet worden niet gewaardeerd door de nieuwe regelgeving.

When one got all the brains 🤣
11/10/2024

When one got all the brains 🤣


Adres

Westrozebekestraat 58
Passendale
8980

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Golden Retrievers van 't Engels Veld nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Golden Retrievers van 't Engels Veld:

Delen