Odgoj i obuka pasa Banjaluka

Odgoj i obuka pasa Banjaluka Metodom pozitivne motivacije možemo pomoći pri odgoju, obuci i re/socijalizaciji Vašeg psa/štene VAŠ PAS IMA NEŽELJENE NAVIKE. Suzana Spasojević

Dragi prijatelji, kolege i ljubitelji pasa
pridružujemo se naporima naših udruženja, pojedinaca, projekata i ostalih aktivista da sredinu u kojoj živimo učinimo sigurnijom i ugodnijom i nama i našim kućnim ljubimcima. Cilj ove fb stranice je da praktičnim radom i prikladnim tekstovima na temu dobrobiti pasa, njihovom odgoju i obuci, svoje iskustvo i znanje stavimo na raspolaganje vlasnicima i lju

biteljima pasa. U vremenu kada naša udruženja za zaštitu životinja, prihvatilišta za napuštene životinje i ostali aktivisti imaju poteškoće u vezi sa udomljavanjem pasa i kada je sve veći broj napuštenih pasa, vjerujemo da nikakav napor koji će doprinjeti dobrobiti pasa, te unapređenju naše svjesti i znanja o tako nježnom i kompleksnom biću nije suvišan. Odnos međusobnog povjerenja i poštovanja, što pored ljubavi iziskuje određeno znanje i posvećenost, je osnova jednog nezaboravnog iskustva i iskrenog druženja sa kućnim ljubimcem. Mi Vam možemo pomoći u slijedećim slučajevima:

IMATE NOVOG ČLANA PORODICE ILI UDOMLJAVATE ODRASLOG PSA. Porodice koje udome psa iz nekog od udruženja, prihvatilišta ili projekata u našem okruženju imaju našu podršku u svakom pogledu. U početnom periodu upoznavanja i prilagođavanja, korisno je postaviti se na pravilan način prema Vašem psu koji već ima značajno (Vama nepoznato) životno iskustvo. Tako pomažete novom članu porodice da zajedno izgraditite temelje vašem zajedničkom životu. RAD SA ŠTENCIMA U kinologiji je već duže vremena poznato da većina nepoželjnih ponašanja i navika odraslih pasa potiču iz njihovog najranijeg doba ili su uzrok nepravilnog odgoja štenaca. Ako se štencima posveti odgovarajuća pažnja kako bi stekli pozitivne navike i iskustva, slijedećih desetak godina imaćete dobro odgojenog i poslušnog, a pri tom opuštenog i sretnog kućnog ljubimca s kojim ćete moći da se družite bilo kada i bilo gdje. Danas se tačno zna šta je to čemu i kada trebamo izlagati štene (tzv. socijalizacija ) i što trebamo naučiti našeg kućnog ljubimca u toj najranijoj dobi. Vaš pas je negdje uz put stekao navike koje Vam smetaju. Ispod bezazlene razigranosti krije se beskrajan senzibilitet kojim naš pas na svoj način tumači sve u svojoj oklini pa i naše ponašanje. Pri tome, nedovoljna ili neadekvatna socijalizacija doprinosi stvaranju neželjenih reakcija na okolinu. Vjerujemo da ne postoji ponašanje ili navika koja se ne moze korigovati. NOVE VJEŠTINE I NAVIKE Želite da Vaš pas stekne neke određene vještine ili nove navike ili prođe obuku osnovne i napredne poslušnosti. PRAVNI SAVJETI Pravni savjeti i tumačenja važećih propisa o kućnim ljubimcima. U našem praktičnom radu, u saradnji sa vlasnikom kućnog ljubimca, najprije procjenimo situaciju a zatim predlažemo odgovarajuće načine rada kojima ćemo doći do željenih rezultata. Pri tome Vaš pas, kućni ljubimac i dalje ostaje u svom uobičajenom okruženju. Pristup svakom slučaju je individualan i zavisi od potreba svakog psa. Promovišemo i koristimo metod pozitivne motivacije kao primaran. Predlažemo da nam se obratite u inbox ili na telefon 066 512 158.

Evo u moru nesrece kojom smo suoceni ovih dana i patnje kojoj su izlozeni nasi i svi psi i ostali kucni ljubimci, zivoti...
03/01/2024

Evo u moru nesrece kojom smo suoceni ovih dana i patnje kojoj su izlozeni nasi i svi psi i ostali kucni ljubimci, zivotinje i ljudi, hocu da vam kazem da smo mi dobro, nismo isprepadani, svi smo na broju, niko se nije izgubio, lolimo se i opusteni smo kao i uvijek. Ono najgore smo prespavali ... Srdacni pozdravi.... Mozda ovo nekog obraduje jer zanm koliko mene pogodi kad neki pas nastrada ili se izgubi ovih dana. Malo svjetlosti i ljubavi od nas dvije... 💖💖💖💖💖💖

Lusi je stigla 🥰
11/04/2023

Lusi je stigla 🥰

31/12/2022

Ovako mi dočekujemo praznike u kojima se koriste petarde, vatromet i drugi jaki zvukovi i izvori straha koje ne možemo kontrolisati.
Ovim savjetom želimo uputiti dobre želje i svako dobro svim našim dragim FB drugarima. Ljubimo njuške 😘.

😀 Pored mene je zdjela iz koje Besi inače ponekad dobije hranu, samo ovaj put kao magic pot sa pripremljenim extra ukusnim komadićima hrane.
😮 Ako je to njena zdjela znači da će ona to i da dobije. Kad? Zašto? Kako? A i šta tu sve ima? Iščekivanje i golicanje mašte imaju poseban smisao u radu sa psima i izazivaju više zadovoljstva nego i samo konzumiranje hrane koju pas očekuje.
😋 Magic pot sadrži sve što volimo i što inače nemamo na trpezi: ćevapi, kokice, kockice sa kikirikijem, slanina, pileće kožice, šunka, komadići sira, hrenovkice, pileća i teleća jetrica ... Teška artiljerija protiv najljućeg neprijatelja.
🤔Svaki put kad se čuje taj strašni zvuk, ide komadić nečega. Kad zvuk prestane, prestane i klopa. Oko nas nema nikakvih drugih izvora interesa za psa. Uskoro, kada čuje novi zvuk, okrenuće se prema meni, i pogledom upitati, šta ćeš mi sada dati. Tada znamo da je vježba uspjela. Vazno - prvo zvuk pa bonbonica.
❤️Ovo je samo jedna (!) od vježbi kojom održavamo nivo tolerancije podnošljivim. Ovu vježbu primjenjujemo prije svega kao prevenciju a zatim i kod pasa koji imaju manji i srednji nivo straha od jakih zvukova. Vjerujte, isplati se.
☝️ Vježbicu ne radimo samo kad su praznici! Vježbamo tokom cjele godine, skinemo sa interneta strašne zvuke i povremeno vježbamo na isti način, čak i kada nam se čini da se pas ničeg ne boji !!!! Akcent je na prevenciji.
Zvuk je preglasan jer želimo da kamufliramo vanjske zvuke... pa imate kompletan ugođaj 😉 a ni pjesmica nije loša 😉😃

Korisno za procitati... Sve znamo, ali ipak da se ponovi...
27/12/2022

Korisno za procitati... Sve znamo, ali ipak da se ponovi...

Korištenje petardi i raketa izaziva strah kod divljih životinja i onečišćuje okoliš. Sada kada su područja na kojima divlje životinje borave sve manja, sve bliža ljudskim naseljima, kada dio divljih životinja dolazi u grad zbog promjena u njihovom prirodnom staništu, moramo si postaviti p...

22/02/2022

Ovo se i kod nas dešava... Kažu, kombinacija loših instalacija i vremenskih uslova. Neki psi ne prežive kao naš mališa, haski, koji je uginuo u parku Petar Kočić prije nekoliko godina. Ali na nekom drugom mjestu to se istraži, kako bi se spriječilo ubuduće. Kod nas se optužuju vlasnici... 😕

18/02/2022
☝️
01/02/2022

☝️

This week the Norwegian Government have announced a ban on the breeding of English Bulldogs and Cavalier King Charles Spaniels, ruling that the health problems they suffer are so bad, they contravene animal welfare legislation.

I am genuinely sorry that it has come to this, I have always hoped that breeders would take the lead in improving the lives of the dogs they love so much but despite ample opportunity to so, they have not and so the decision has been taken out of their hands.

The Norwegian Kennel Club are already claiming this will leave the door open for ‘unscrupulous’ producers to thrive but seemingly fail to recognise it is their stubborn adherence to closed stud books and damaging breed standards that left legislators with no choice.

People can still import these dogs if they wish but I hope that this move will make the majority think twice before making the purchase.

I also hope other countries take note of this move, particularly as many, including Britain, have similar laws against ‘torture breeding’.

But actually what I hope for most is that Kennel Clubs and breeders, of these two breeds and the many others that struggle so much for their looks, see now that the consequences of not making significant changes and work with vets and scientists to ensure their dogs can thrive and be fitter in the future.

Read the statement from Animal Protection Norway here; https://www.dyrebeskyttelsen.no/2022/01/31/full-seier-for-hundene/?fbclid=IwAR3gDupyJZK2oyLLz_RzR5E-zQTxTDY9wBwhq71HqWb9cmrj1vciPPqf5hg

Read the Norwegian Kennel Club’s statement here; https://www.nkk.no/aktuelt/et-steg-tilbake-for-hundevelferden-article201089-985.html?fbclid=IwAR2hXt_suMLN-BXkGmTVTZR_aphLzMFFG2r9zVSMJxhMLPAUdnpqhCfSQTQ

Address

Suzana Spasojevic
Banja Luka
78000

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Odgoj i obuka pasa Banjaluka posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Odgoj i obuka pasa Banjaluka:

Share

Category